Úvod | Agentúra MUFUZA | Team | Majstrovstvá sveta | Slovensko | Archív | Kontakt
 

Kontakt: +421/903 426 068
mufuza@mufuza.sk

Generálny partner:

Mediálni partner:

Reklamní partneri:

 

Majstrovstvá sveta 2008

Ruské mestá Novorossijsk a Gelendžik na brehu Čierneho mora sa stali dejiskom 2. MS vo futbale umeleckých mužstiev. Slovenskí reprezentanti na nich obhajovali vlaňajšie tretie miesto!

Už po vyžrebovaní skupín bolo jasné, že zopakovať úspech zo Soči 2007 bude mimoriadne náročné, lebo mať v trojčlennej základnej skupine majstrov sveta z Brazílie (pri neúčasti vlani strieborných Kamerunčanov) znamenalo, že do semifinále môže postúpiť len jeden zo zvyšnej dvojice medailistov! Skrátka, organizátor si zaumienil, že najväčší záujem vzbudí finále Rusko – Brazília, čo sa mu nakoniec aj podarilo...

Dobrý začiatok

Nekonečná, takmer 24-hodinová cesta do dejiska šampionátu (a aj naspäť) môže slúžiť ako dôkaz, že v dobrom kolektíve sa dá prežiť kadečo. Skvelá nálada sa šírila od prvej minúty celých deväť dní a aj napriek dôkladnej dezinfekcii bolo jasné, že MuFuZa bude bojovať ako o život! Jasným dôkazom bol hneď prvý zápas proti Estónsku, ktorý naši hrali deň po príchode a zvládli ho bez problémov – po dvoch góloch bývalého slovenského reprezentanta Júliusa Šimona, ku ktorému sa pridali markizácki športoví redaktori Jaro Rusňák a Peter Filo, vyhrali 4:0.

Deň D

Pred rozhodujúcim stretnutím v skupine sa mužstvo sústredilo na utuženie vzťahov a dôkladný pitný režim v miestnom bare, neskôr označenom ako Kóta 33. Vyburcovaný tím nastúpil večer proti Juhoameričanom, na ktorých bolo od prvého momentu vidno, že majú skôr do činenia s loptou ako s umením.

Ako neskôr prezradil riaditeľ turnaja, viacerí hráči Brazílie sa objavili v nejakej telenovele, kde bolo ich úlohou otvárať dvere limuzíny. V strede ich obrany stál majster sveta vo futbale z roku 1998 (v každom mužstve mohli nastúpiť dvaja internacionáli starší ako 35 rokov a jeden športovec z iného odvetvia, inak by to mali byť umelci), no celá jedenástka bola vyrovnaná a mimoriadne hravá. Aj napriek tlaku v prvom polčase nevymysleli proti MuFuZa nič. V druhom prišli smolné chvíle výborne hrajúceho Peťa Fila, ktorý si dal vlastný gól a o pár minút po nevinnom zákroku Mareka Majeského rozhodca rozhodol zápas vymyslenou penaltou...

Typická MUFUZA

Aj skupina o 5.-8. miesto môže byť dobrou motiváciou! Prvý zápas s Poliakmi sa nakoniec zmenil na exhibíciu (vrátane pivného baru pre súpera aj rozhodcov pred zápasom), keďže našim severným susedom odišlo viacero hráčov domov a tak hrali s požičanými. V tréningovom tempe sme vyhrali 5:3 a po triumfe Bielorusov nad Anglickom bolo jasné, že o piatu priečku sa pobijeme s „Lukašenkovcami“, aj keď by sme radšej brali reprezentantov kolísky futbalu.

Skvelý záver!

Slovenská umelecká reprezentácia s náhradným brankárom mala na začiatku viac šťastia ako rozumu, no neskôr jasne ukázali, kde je kvalita a istota! Najmä výborné výkony Ďusa Šimona, ďalšieho bývalého futbalistu Milana Nemca,  moderátora TA3 Mária Porubca, kapitána Petra Kočiša či markizáka Patrika Švajdu mali na svedomí, že MuFuZa viedla 2:0 po Šimonových góloch. Aj napriek evidentnej snahe rozhodcovskej trojice o zvrat získali piate miesto po víťazstve 2:1.

A iné...

Čo dodať. Možno to, že Ďuso Šimon bol najväčšou hviezdou zápasu výberu hviezd a domácich internacionálov (3:3). Že Tomáš Bezdeda a Ďuro Topor z Tublatanky svojim vystúpením priviedli do varu početné novorossijské publikum. Že vo finále vyhrali domáci nad Brazíliou, hrajúcou v kanárikovožltých dresoch MuFuZa, po veľkej dráme 3:2. Že tréner Anton Dragúň vyhlásil tento tím za najlepší, aký kedy trénoval... Ani sa mu nečudujeme!

Majstrovstvá sveta 2007

MUFUZA na MS umelcov v Soči 2007

Základná C-skupina:
Slovensko (MUFUZA) - Francúzsko 4:1 (4:0), góly SR: Kočiš 2, Ďurovčík, Sokol
Slovensko (MUFUZA) - Estónsko 3:0 (1:0), góly: Ľ. Moravčík 2, Kostka
Slovensko (MUFUZA) - Kórejská republika 0:3 (0:1)

Semifinále:
Slovensko (MUFUZA) - Kamerun 0:3 (0:2)

Zápas o 3. miesto:
Slovensko (MUFUZA) - Španielsko 2:2 (2:2), na pok. kopy 4:3, Slovensko obsadilo konečné 3. miesto
Góly SR: Švajda, Privara

Finále:
Brazília - Kamerun 3:1 (3:1)
Konečné poradie: 1. Brazília, 2. Kamerun, 3. Slovensko (MUFUZA) , 4. Španielsko